Stworzyliśmy ten blog, bo chcemy tą naszą różnorodnością się z Wami dzielić. W kategorii “Wiedza” nasi instruktorzy podzielą się z Wami doświadczeniem, byśmy byli świadomi jak bezpiecznie i sprawnie poruszać się na nartach po górach. Nie zabraknie porad treningowych – jak przygotowywać się motorycznie do specyfiki obciążeń skialpinizmu, albo jakie ćwiczenia na deskach wykonać, by być gotowym na pojawiającą się na zjeździe – zwykle znienacka – zmianę warunków śniegowych.
Nasi “spece” od sprzętu podzielą się informacjami, co dobrze jest mieć na sobie i w skiturowym plecaku. Tę kategorię potraktujemy też jako forum wymiany praktycznych “patentów” i “tricków”, które każdy z nas wyrabia podczas wielu górskich przejść.
W kategorii “Przejścia” namówimy naszych skialpinistów wyprawowych by podzielili się z Wami fotami i opowieściami z wielodniowych wysokogórskich przejść. Znajdziecie tam też relacje z jednodniowych tur.
Nie zabraknie też “Trudnych tematów”. Spróbujemy pociągnąć za język nasze koleżanki i kolegów z Komisji Narciarstwa Wysokogórskiego PZA by podzielili się wizją rozwoju skialpnizmu w Polsce. Będziecie mogli też przeczytać tu subiektywne opinie m.in. o poziomie przygotowania skiturowców w zakresie zapobiegania wypadkom w górach, czy o stanie rywalizacji skialpinistów w Polsce.
W dziale “Skimo” zrelacjonujemy start naszej grupy sportowej w zawodach skialpinistycznych. Z kamerą w dłoni sondować będziemy też na metach zawodów wrażenia i opinie zawodników spoza naszej sekcji.
Całość doprawimy m.in. opowieściami naszych nestorów skialpinizmu, którzy swoje przejścia odbywali już wtedy, gdy większość z obecnych adeptów skituringu ślizgało się na plastikowych nartkach z osiedlowych pagórków.
Zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod publikowanymi przez nas materiałami, jednocześnie prosząc by, ze względu na szacunek dla autorów i innych czytelników, zachować następującą etykietę:
Komentarze niezgodne z powyższą etykietą będą przez nas usuwane. Dzięki.